• Mersin Evden Eve Asansörlü Nakliyat , Taşımacılık

Hemen Arayın

0 537 687 63 58

Günümüz de bir çok hayatın karşısına çıkan durumlardan dolayı taşınmak zorunda kalmıştır. Böyle durumlar da bir çok insanın başlıca sorunları arasın da nakliyat firması bulmak bulunur. Bunun başlıca nedeni ise eşyalarına hiç zarar gelmemesini istemesinden dolayıdır.

Mersin Evden Eve Nakliyat sektöründe iyi bir firma bulmak için ise etrafımızdaki kişilere( eşe, dosta, akrabaya) sorulur. Daha önce birlikte çalıştıkları nakliyat şirketi firmalarını bize önermelerini isteriz. Yetkililerle konuştuktan sonra ise kararımızı vermiş oluruz.

Peki ya  bu nakliye işlemleri sırasında eşyaların paketlenmesi nasıl yapılmalıdır?

Anlaştığınız nakliyat şirketinde mutlaka monitör eleman bulunması gerekir. Mobilyalar uzman ekip tarafından, demonte edilmelidir. Bu aşamadan sonra ise paketleyici elemanlar tarafında “patlayan lastik”ile sarılmalıdır. Koli bandı ile bantlanmalı ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır.

Dış yüzeyi hassas olan eşyalar(buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, televizyon, termosifon vb.) eşyalar çok az darbe alsalar bile, hasar görmüş görüntüleri pek hoş durmaz. Bu tip eşyaları “ambalaj battaniyesi” olarak adlandırılan, keçe kumaşlara sarılarak taşınması gerekmektedir.

Kristal ve cam eşyalar için korunaklı karton variller, yatak vb. eşyalar için hazırlanmış yatak kolileri, giysiler için yatay ve askılı koliler, mobilyalar için ise “patlayan lastik” kullanılmalıdır.

Vitrin, koltuk gibi diğer hacimli eşyalar için ise havalı naylonla muhafaza edilmelidir. Bunun yanı sıra askı ile taşınabilecek giysiler ise, askılı özel kolilerde taşınmalıdır. Cam eşyalar da cam kâğıdına sarılarak taşınmalıdır. Ve son olarak, antika eşyalarınız varsa bunlar için de özel bir paketleme yapılmalıdır.

3 Yorum “Nakliyatta Paketleme”

Mersin Evden Eve Nakliyat

18 Nis 2018

Taşınma döneminde olan insanların en çok istediği şey eşyalarının en hasarsız bir şekilde taşınma sağlanmasıdır. Bunun için de doğru paketleme tekniği ve malzemesi gerekmektedir.
Zararsız bir taşınma olabilmesi için nakliyat şirketlerine büyük bir görev düşmektedir. Öncelikle bir işveren olarak çalışan personellerine çeşitli ve gerekli konular da eğitim verilmesi gerekmektedir. Çünkü müşteri olarak aranan bir diğer unsur ise pratik çalışanlarla kısa süren bir nakliyat gerçekleşmesidir.
Diğer gerekli olan ise paketlemede kullanılan malzemelerdir. Bu malzemelerden en çok kullanılan ve en çok gerekli olan köpüklerdir. Köpükler dışarıdan uygulanan kuvvetlere karşı hassas olan eşyaları çok iyi bir şekilde korumaktadır. En çok kullanılan yer ise cam eşyalar ve elektronik eşyalardır.
Ve son olarak bu paketlenen eşyaların yeni yerlerine zarar görmeden ulaşması için taşınan araca doğru bir şekilde yerleştirmek gerekmektedir.
MERSİN EVDEN EVE NAKLİYAT olarak bu hususlara dikkat etmenizi öneriyoruz.

Yorum Yaz