• Mersin Evden Eve Asansörlü Nakliyat , Taşımacılık

Hemen Arayın

0 537 687 63 58

Herkesin evinde mutlaka kırılacak olan hassas eşyaları vardır. Bunlara örnek verecek olursak bardaklar, tabaklar, aynalar, kristal süs eşyaları, lambalar ve çeşitli cam eşyalar örnek olarak verilebilir. Söz konusu taşınma işi olunca bu eşyalara verilen önem kat be kat artmaktadır.

Taşınmak durumunda kaldığımız zamanlar da genellikle bunlar tayin zamanları, mevsimlik iş bulma konuları, şehir içinde başka bir eve taşınma vb. gibi örnekler yine bu konu dahilinde sayılabilir.

Peki, bu tür eşyaların paketlenmesi ve taşıma süreci nasıl olmalıdır?

Öncelikle güvenilir bir firma ile anlaşmak gereklidir. Çünkü güvenilir ve işin de profesyonel bir firma ile anlaşılırsa eşyalar güven içinde taşınmış olur. İşini iyi yapan firmaları ise yakınlarımızdan, tanıdıklarımızdan, akrabalarımızdan tavsiye alarak öğrenebiliriz.

Firma ile anlaşıldıktan sonra ise ilk adım bize düşmektedir. Mutfakta yeme ve içme gibi alanlar da kullanılan hassas eşyalar ile günlük mutfak dışında kullanılan eşyalar ayrı ayrı paketlenmelidir. Çünkü bu uygulama hijyen açısından oldukça gereklidir.

Mutfakta kullanılan kırılacak eşyaları taşınma esnasında kırılmamaları için oldukça iyi korumalı. Örneğin bardakların içi doldurulmalıdır ki esneme yapmasın ve ayrıca bardakların dışı da sarılmalıdır ki dış yüzeyleri çizilmesin ve zarar görmesin. Evde diğer yerlerde kullanılan eşyalar ise herhangi bir kaliteli malzeme ile sarılabilir.

Bu eşyalar kolilere ayrı ayrı konulmalı ve kolilerin altına talaş tozu konularak darbeleri yumuşatarak daha az hasar almaları sağlanmalıdır.

MERSİN EVDEN EVE NAKLİYAT

2 Yorum “Hassas Eşyaların Taşınması”

Ali Tekin

03 Nis 2018

Mersinde Evden Eve Nakliyat için çok firma aradım, en son Esin Nakliyat ile görüştük ve çok çok kaliteli bir hizmeti uygun bir fiyata aldık. Zaten çok olumlu şeyler duymuştum haklarında, gerçekten tavsiye edenler haklı çıktı.
#mersinevdenevenakliyat

Yorum Yaz